Parkowe poczytanki - otwarcie parku w Żelazkowie

Utworzono dnia 03.08.2020

Otwarcie żelazkowskiego parku.

W Żelazkowie 22 lipca 2020 r. odbyło się uroczyste otwarcie zrewitalizowanego parku.

Środki pochodziły z Unii Europejskiej za pośrednictwem Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Olbrzymi i zabytkowy XVIII -wieczny park zyskał nowa odsłonę. Powstały przepiękne nowe parkowe alejki, dwie fontanny, kwitnące klomby i miejsca wypoczynku ozdobione rzeźbami ogrodowymi przedstawiającymi zmieniające się pory roku.

W otwarciu parku udział swój miała Biblioteka Publiczna Gminy Żelazków poprzez zorganizowanie „Parkowych poczytanek” dla najmłodszych uczestników otwarcia. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty plastyczne połączone z czytaniem znanych tekstów literackich. Dzieciaki na pamiątkę uroczystego otwarcia parku, mogły zrobić sobie zdjęcie w bajkowej foto-budce.

Parkowe poczytanki

Utworzono dnia 03.08.2020, 10:07

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.